Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Meslek Yüksekokulumuz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Derya Güroy’un koordinatörlüğünde yürütülen “Increasing the Empowerment of Youth by Improving The Digital E-Learning in Gastro-Fish” isimli projenin kapanış konferansı gerçekleşti.

Yalova Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen kapanış konferansına Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Hamit Er, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, Yalova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pelin Baran, Armutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serhan Mantoğlu ve beraberinde birçok akademisyen ve öğrenci katılım sağladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Rektör Yardımcı Prof. Dr. Vefik Arıca yaptı. Konuşmasına herkesi selamlayarak başlayan Arıca, bu projenin Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen ve 3 yıl boyunca devam eden okulumuzun en önemli projelerinden biri olduğunu vurguladı. Bir hekim olarak su ürünleri tüketiminin insan yaşamının başlangıcından beri çok önemli olduğunun altını çizen Arıca, böyle bir projeyle su ürünleri tüketiminin önemine dikkat çektikleri için projeye dahil olan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Balık gastronomisinde dijital öğrenme metotlarının geliştirilmesiyle gençlerin desteklenmesini amaçlayan projenin kapanış konferansında konuşma yapan Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, GastroFish Projesi’nin nasıl ortya çıktığı, nasıl ilerlediği ve proje çıktıları hakkında bilgi verdi.

Proje ortaklarının konuşmaları ve proje tanıtımlarıyla devam eden program, proje kapanış bildirgesinin okunmasıyla sona erdi.

Farklı ülkelerle iş birliği içinde gerçekleşen ve 3 yılın sonunda tamamlanan projenin kapanış konferansı tüm davetlilere balık ve diğer su ürünlerinden oluşan lezzetli ikramların dağıtılmasından sonra son buldu.

Etiket: GASTROFİSH PROJESİ KAPANIŞ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ